Bizminers Uygulamasında Yeni Özellik! Sınırsız Merge Tag Senkronizasyonu

Bizminers MailChimp & Dynamics CRM entegrasyon uygulamamızda artık ilave segmentasyon alanlarınızı eşleştirebilirsiniz. Tüm CRM versiyonlarında desteklenmekte olan bir özelliktir. Aşağıdaki ekranlar yardımıyla kolaylıkla sınırsız segmentasyon alanları tanımlayıp CRM ortamı ile eşleştirebilirsiniz. Detaylar için Bizminers kurulum klavuzunu inceleyebilirsiniz.

mergetags

Bizminers uygulaması ayarlar bölümünde merge taglarınızı tanımlayabilirsiniz.

 

mergetagmc

Mailchimp hesabınızda listenizin ayarlar kısmında yukarıdaki gibi merge tag alanlarını oluşturabilirsiniz.

 

mergetagcrm

Dynamics CRM uygulamasında yukarıdaki gibi mergetag alan adını edinebilirsiniz.

 

 

Bizminers Entegrasyon uygulaması Dynamics CRM 2016 versiyonu ile uyumlu çalışmaktadır.

Bizminers Entegrasyon uygulamamızı Dynamics CRM 2016 Online versiyonu üzerinde test ettik, sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

Aşağıda yer alan örnek ekran görüntülerinden faydalanabilirsiniz. CRM bağlantı yetki tüpü olarak “Office 365” veya “CRM Online” seçeneğini seçmelisiniz.

conn2016

CRM 2016 online versiyonu için Volitek Lisans Servisinde örnek bağlantı kaydı

crm2016conn

CRM 2016 Online için Bizminers uygulamasında bağlantı ayarları ekranı

E-Ticaret Yapan Şirketlere 10 Bin Dolar Hibe:

Küresel ekonomide şirketler arası elektronik ticaretin (B2B) önemi giderek artıyor. Bu dünyanın dışında kalmak artık mümkün değil. Ekonomi Bakanlığı, B2B sitelerinin üyelik ücretlerini karşılıyor. Neredeyse sıfır maliyetle tüm dünya ile ticari bağlantı kurma imkânı veren elektronik ticaret siteleri KOBİ’ler için vazgeçilmez bir platform haline geldi…

Şirketinize yeni pazarlar bulmak için ülke ülke geziyor musunuz? Yoksa hala yabancı ülkelerde fuarlara katılarak müşteri bulmaya mı çalışıyorsunuz? Ya da bir dizi masraflı pazar araştırmasına mı bel bağlıyorsunuz? Oysa bütün bunları büyük bütçeler ayırmadan, yorulmadan bilgisayarınızın başına geçerek yapmanız mümkün. Nasıl mı? Tüm dünyada hızla yaygınlaşan B2B (şirketten şirkete elektronik ticaret) siteleri sayesinde elbette…

B2B siteleri yılın 365 günü, günün 24 saati size hizmet sunuyor. Bu sitelere girerek milyonlarca firmanın bilgilerine, ürünlerine ve mal taleplerine ulaşmanız mümkün. Örneğin, Türkçe dahil 25 dilde yayın yapan , B2B sitesi Kompass’ta 4 milyon 300 bin adet firma ve 59 bin çeşit ürün bulunuyor. Bu siteye girdiğinizde muazzam bir veri tabanına ulaşıyorsunuz. Aynı zamanda kendi şirketinizle ilgili bilgileri bu sitelerde yayınlayarak potansiyel alıcılara ulaşabiliyorsunuz.

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Çin menşeli Alibaba.com’un ise 200 ülkede 15 milyon üyesi var. Alibaba.com özellikle ihracat ve ithalat yapmak isteyenlerin takip ettiği bir site.
Eğer Rusya ile ticaret yapmak istiyorsanız bu dev pazara Rusbiz.com üzerinden girmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır. Güney Kore’nin e-ticaret kanalı konumunda olan Buykorea.org’ta da birçok sektörden binlerce ürünü bulabilirsiniz.
Özetle elektronik ticarette hızlı hareket edip doğru bağlantılar kurabilen şirketler hızla büyüyor. Peki ilk kez elektronik ticaret yapacak KOBİ’ler nasıl bir yol izlemeli? Düşük maliyet, sınırsız bir Pazar ve önü açık büyüme olanakları sağlayan e-ticaret sitelerinde nasıl işlem yapılır? İlk kez e- ticaret yapacak KOBİ’ler için bu soruyu araştırdık. İşte KOBİ’ler için B2B sitelerinde ticaret yapma rehberi.

B2B SİTESİ NASIL SEÇİLİR?

Şirketinizin beklentilerine cevap verecek en uygun B2B seçimini yaparken titiz davranın. Öncelikle seçilen B2B sitesinin, şirketinizin hedef kitlesi ile uyumlu olup olmadığına bakın. Bu site hedeflediğiniz pazarda yeteri kadar tanınıyor mu? Sitenin sahibi olan şirket kendisi hakkında detaylı bilgi veriyor mu? Üyelere sunulan hizmetler detaylı şekilde aktarılıyor mu? Firmalar arası mesaj iletimi ya da benzeri iletişim kanalları kullandırılıyor mu? Veri güncellemesine izin veriliyor mu? Üyelik türleri hakkında bilgilendirici detaylı bilgiler ( üyeliğin süresi,fiyatı,türü, gibi) aktarılıyor mu? Üyelik türleri itibarı ile tedarikçi ve alıcı üye sayısı hakkında bilgi veriliyor mu? Sitenin yerleşik bir marka imajı var mı? Sitedeki hizmetlere 24 saat ulaşılabiliyor mu?

İşte bütün bu soruların yanıtlarına göre size en uygun B2B sitesini seçmeniz gerekiyor. Siteyi seçtikten sonra sırada üyelik işlemleri var. Üyelik seçenekleri sunulan hizmetin içeriğine göre değişiyor. Üyelik şekilleri ücretsiz, gümüş,altın,platin,profesyonel kullanıcı,global kullanıcılar şeklinde sıralanıyor. Bu seçeneklerden birini seçip üye olduktan sonra site üzerinde ürün kataloglarınızı oluşturmanız gerekiyor.

B2B sitelerine üye olurken şirketiniz hakkında anlaşılır ve profesyonel bir tanıtım yazısı hazırlamanız büyük önem taşıyor. İlan verirken ürününüzü gösteren fotoğrafları ilave etmeniz özellikle tavsiye ediliyor. Ürünün teknik özellikleri varsa, bunu net bir şekilde belirtmeniz ilanınızı daha çekici hale getirebilir. İlan verirken ‘’key words/key products’’ denilen anahtar kelimeler çok dikkatli seçilmeli. Çünkü bu sayede alıcılar ürününüzü aradıklarında kolaylıkla bulabiliyor.
B2B’nin faydaları:

• Daha hızlı,daha kolay ve daha düşük maliyetlerle ticaret yapmanızı sağlıyor.
• Ürün ve firmanızın ilanını vererek çok düşük maliyetlerle reklam ve tanıtım yapabiliyorsunuz.
• Basit ve kolay bir şekilde global pazarlara açılabiliyorsunuz.
• Hedef pazarlarda hangi gelişmelerin yaşandığını, hangi ürünlere talep olduğunu saniye saniye takip edebiliyorsunuz.

Başvurular nereye yapılacak?

Devlet e-ticaret sitelerine üye olan şirketlerin yıllık üye ücretlerinin yüzde 70’ni karşılıyor. Destek miktarı yıllık 10 bin dolarla sınırlı. Bir şirket en fazla beş siteye üye olabilir. Destek süresi üç yıl.
E-ticaret destek başvuruları Ekonomi Bakanlığı’nın Ankara’daki merkezine yapılıyor. Ayrıca bakanlığın Marmara ve Batı Anadolu Bölge Müdürlüklerine başvuru dosyalarını kabul etme yetkisi verilmiş. Buna göre ;
İstanbul,Sakarya,Tekirdağ,Edirne,Çanakkale,Bursa,Bilecik,Düzce,Kocaeli Bölge Müdürlüğüne başvurabilir.

Ekonomi Bakanlığı’na 0312 204 75 00, Marmara Bölge Müdürlüğüne 0212 454 08 00, Batı Anadolu Bölge Müdürlüğüne ise 0232 483 40 26 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

McKinsey: “E-Posta pazarlaması Facebook ve Twitter’dan 40 kat daha etkili”

İnternet kullanıcılarının yüzde 15‘in üzerinde bir bölümünün aradığı ürün ya da hizmeti organik olarak bulup satın alma yapıyor. E-posta pazarlaması kanalıyla kullanıcıların satın alma yapması da 2010 yılından itibaren büyük bir ivmeyle artışa geçmiş ve şu an yüzde 7seviyesinde seyrediyor.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarının müşteri ile iletişim halinde olmak, marka oluşturmak ve son gelişmelerden müşterileri haberdar etmek noktalarında önemi yadsınamaz. Ancak konu müşteriyi satın almaya yönlendirmek olduğunda herkesin gözünde bir ‘klasik’ haline gelen e-postalar, 40 kat daha etkili oluyor.

İnsanların yüzde 91′i her gün e-posta kutusunu kontrol ediyor

McKinsey’nin verdiği bilgiye göre ABD’de insanların yüzde 91‘i e-posta’larını günlük olarak kontrol ediyor. Bu arada e-posta pazarlamasında ise kuşkusuz mobil uyumluluk, kişiselleştirilmiş içerik ve kapmanya için özel olarak hazırlanmış açılış sayfaları gibi konular öne çıkıyor.

Orta vadede de bu gibi kriterlere dikkat edildiği taktirde e-posta pazarlamasının sosyal medya kanallarına göre müşteriyi çok daha fazla satın almaya yönlendireceği tahmininde bulunabiliriz.

Kaynak : Webrazzi

Neden Microsoft’un CRM çözümü?

Her çalışanın satışları, memnuniyeti ve hizmeti kullanabilecekleri CRM yazılım çözümleriyle artırmasını sağlayın. Microsoft Dynamics CRM, Microsoft ürünleri gibi ve onlarla birlikte çalışır ve bu da, çalışanlarınızın daha kısa bir öğrenim eğrisiyle hızla çalışmaya başlayabileceği ve önemli olan hususa, yani müşterilerinize odaklanabileceği anlamına gelir.

Müşterilerinizin işletmenizi aşağıdaki temel CRM özellikleriyle hatırlamasını sağlayın:

Satış gücü otomasyonu
Satış gücünüzün daha karlı ilişkiler kurmasına yardımcı olmak için müşteri ilişkileri, satış fırsatları ve satın alma modellerine dair 360 derece görünüm sağlayın.

Müşteri hizmeti
Hizmet çalışanlarınızın müşterilerle yanıtları ve bilgileri kolaylıkla paylaşmasını sağlayan entegre etkileşim ve bilgi yönetimiyle yüksek değerli müşteri hizmeti sağlayın.

Pazarlama
Alıcı trendleri, davranışları ve pazarlama ekiplerinizin gerçek zamanlı sonuçları takip etmesini ve Yatırım Geri Dönüşünü (ROI) optimize etmesini sağlayan teklifleri analiz ederek daha etkili pazarlama kampanyaları planlayın, uygulayın ve ölçün.